Art bál 2010 venovaný fotografii

Do vestibulu s barom sme na sieť umiestnili fotografie členov fotoklubu. Boli tu tiež improvizované výstavy s ukážkami prác niekoľkých profesionálnych fotografov (Petr Weigl, Aleš Fremut, Matej Toman, Tereza Jirásková, ...).

Organizátori pripravili aj malú súťaž pre "čerstvo" objavené talenty z Nových Zámkov. Päť nominovaných autorov prihlásilo svoje fotografie, ktoré boli pred súťažou zverejnené na internete. Porota zložená z prítomných profesionálov určila víťaza ceny "Art in 2010". Na ukážku tu mal každý nový autor vystavených 5 prác. Nominovaní boli: Miriam Rajčániová, Márius Sordel, Miroslav Ivan, Martin Žikavský a Patrick Fiam. 

 

Napriek tomu, že snehové záveje v ten deň zabránili príchodu mnohým účinkujúcim a prominentným hosťom, program bol priam až presýtený striedajúcimi sa slovenskými aj českými umelcami (balet SND, Cigánski diabli, Peter Armstrong Ondria, Dušan Cinkota, ...). Trochu to potlačilo aj fotografické zameranie bálu, ale každý sa dobre zabával a výstavy fotografií vo vestibule v priestoroch baru, kde sa každý z času na čas prišiel občerstviť, boli neprehliadnuteľné.

 

Nad hlavami tanečníkov visel banner Hexagon.

 

 

Výstava fotografií členov Hexagonu.

 

A znovu náš "maskot" v žltej róbe (Zuzka Š.).

 

V strede, Dušana Mázorová, organizátorka bálu, a manželia Šarköziovci z Cigánskych diablov.

 

Peter "Armstrong" Ondria (na snímke M. Sordela).

 

Márius "Paparazzi" Sordel.

 

Bol tam aj náš momentálne najpasívnejší člen (a neplatič... :-), Filip. Fotoklub zanedbával vraj hlavne kvôli návšteve tanečného kurzu.

Nuž, Filip, na Let's dance to ešte nebolo...

 

Ocenenie Art in 2010 získal Miro Ivan. Preberal ho z rúk Dušany Mázorovej a Petra Weigla.

 

Prekvapenie, trému a potenie rúk "majster" Miro neutajil.

 

Zhoda priezviska Mira Ivana a tajomníka Hexagonu je asi taká náhodná, aká je pravdepodobnosť, že jedna spermia z 5 miliónov dorazí do cieľa...

Bleskovky:

 

Chystame sa inovovať stranku!

Už čoskoro!

 

» Nové fotografie v galérii Mariana Garaja
» Nové fotografie v galérii Jozefa Ivana

Meno:

Heslo:

La FIAP : Fédération Internationale de l'Art Photographique

Sponzori:

Mesto Nové Zámky
Regionálne osvetové stredisko v Nových Zámkoch