XV. klubová výstava FK Hexagon

  

Súčasná, XV. výstava fotoklubu, má svoje špecifikum. Ak si všimneme niektoré názvy fotografií: „Krajina“ (Gabriel Polák), „Devín“ (Marian Garaj), „Roháče“ (Diana Oršulíková), „Cesta na Ďumbier“ (Richard Komlósi), atp., na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že členovia fotoklubu Hexagon sa začali venovať vyslovene krajinárskej fotografii (čo by, v podstate, nemuselo byť nič mimoriadne, veď je všeobecne známe, že „krajina“ je tým najlepším, „najlacnejším“ a najdostupnejším fotografickým „modelom“). Samozrejme to nie je pravda. Členovia fotoklubu sa venujú aj iným žánrom a na základe ich úspechov, aj vo veľmi výraznej miere. Dôvod je prozaický. Fotoklub Hexagon organizuje v tomto roku celoštátnu súťaž fotografie pod názvom „Slovensko moje“ (júl až september 2010, sledujte naše oznamy).  Táto skutočnosť do značnej miery ovplyvnila aj výber a tematické zameranie XV. ročníka klubovej výstavy.

     

Sme presvedčení, že napriek spomenutej tematickej vymedzenosti, touto výstavou fotoklub Hexagon opäť dokumentuje svoju životaschopnosť (a to nie len na základe nových mien v zozname autorov) a potvrdzuje svoju pozíciu v amatérskom fotografickom hnutí na Slovensku. 

  

Katalóg z výstavy je na stiahnutie tu Ten, okrem ukážok niekoľkých fotografií, obsahuje aj úplný zoznam vystavujúcich autorov a ich vystavených diel.

 

A ešte "tradičné" dokumentárne zábery z vernisáže:

Výstavu otvárali PaedDr. Mária Malperová za MO MS

a Štefan Pirohár predseda Hexagonu.

 

 

Prišlo aj niekoľko priaznivcov z radov dôchodcov.

 

Zástupcovia fotoklubu Helios z Komárna (5-ti z prava).

 

Prezeranie katalógu.

 

 

Bleskovky:

 

Chystame sa inovovať stranku!

Už čoskoro!

 

» Nové fotografie v galérii Mariana Garaja
» Nové fotografie v galérii Jozefa Ivana

Meno:

Heslo:

La FIAP : Fédération Internationale de l'Art Photographique

Sponzori:

Mesto Nové Zámky
Regionálne osvetové stredisko v Nových Zámkoch