Druhý novozámocký fotopark

 
Prezentácia fotografie, ako druhu umenia, bola vždy spojená s výstavnými sálami, vernisážami ... kde ale množstvo návštevníkov bývalo limitované obmedzeným priestorom. Keďže sa neustále snažíme aby  tento druh umenia spoznalo čo najviac divákov, rozhodol sa náš fotoklub HEXAGON využiť priestor "prírodného amfiteátra" -  Bernolákov park - na výstavu fotografií. Po vzore Piešťan, či Galanty, alebo Trnavy, sme natiahli siete medzi stromy, prizvali k účasti aj iné fotokluby a jednotlivcov k prezentácii svojej tvorby. Návštevníkom - divákom sme dali do rúk označené štipce aby mohli rozhodnúť ktorá fotografia je pre nich tá najlepšia. Je to akési interaktívne stretnutie tvorcov a divákov.
 
Tento rok sa zaregistrovalo 60 vystavujúcich fotografov a spolu s Fotoparkom paralelne prebiehajúce akcie (gulášová súťaž, hudobné produkcie, ...) prilákali takmer dvetisíc divákov.

Návštevníci rozhodli tak, že druhý ročník fotoparku vyhral Boris Kopaj (Nové Zámky). Na svojich fotografiách našiel 160 štipcov. Druhé miesto za 115 štipcov získal Márius Sordeľ (fotoklub Hexagon Nové Zámky) a tretie miesto a 100 štipcov získala Alexandra Časkóová (Bešeňov)

Okrem divákov sme k hodnoteniu fotografií prizvali aj odbornú porotu v zložení : Rudolf Lengyel - pedagóg v odbore umelecká fotografia, Wanda Polak - profesionálna fotografka (obaja Bratislava), a tajomník poroty Štefan Pirohár MZSF, ktorá udelila ocenenia trom autorom: Tomáš Schiller (Lučenec), Monika Šalgóová (fotoklub Gama Žilina), Diana Takácsová (Senec). U všetkých autorov porota ocenila možno nevšedný pohľad a zachytenie a spracovanie deja. Ocenenie  Mladý tvorca získal, tak ako vlani Dárius Sordeľ (Nové Zámky).
Cenu za klasickú čierno-bielu fotografiu (analógovú) získal Peter Babka (fotoklub T-foto, Trnava).
 
Za spoluprácu ďakujeme mestu Nové Zámky,  sponzorom - Zoner Bratislava, Pavex Nitra, Foma Bohemia Hradec Králové (ČR), Durch Nové Zámky, ARC Nové Zámky a mediálnym partnerom - Rádio Max Nitra, ephoto Bratislava a Foto Video (ČR).

Štefan Pirohár MZSF,
prezident Fotoklubu Hexagon
 
 
Boli sme účastníkmi "gulášovej súťaže", tiež.
 
Inžinierska práca.
 
 
 
Porotcovia na prechádzke.
 
Niektorý sa cítili na koni...
 
 
Aj malý workšopík bol...
 
Na záver - čakanie na Broňu ... (bohužiaľ, táto účastníčka Fotopark neprežila, bola veľmi mladá a nemala ani 30 kg ...)
 
 
 
 
Štipcový víťaz - Boris Kopaj

Bleskovky:

 

Chystame sa inovovať stranku!

Už čoskoro!

 

» Nové fotografie v galérii Mariana Garaja
» Nové fotografie v galérii Jozefa Ivana

Meno:

Heslo:

La FIAP : Fédération Internationale de l'Art Photographique

Sponzori:

Mesto Nové Zámky
Regionálne osvetové stredisko v Nových Zámkoch