PARK FOTO PIEŠŤANY 2006 - zhodnotenie

Výstava fotografií v plenéri má za sebou úspešnú piešťanskú premiéru. Svedčia o tom viac ako pozitívne ohlasy zúčastnených i návštevníkov.
Svoje fotografie tu vystavovalo 38 fotografov z Piešťan, Trnavy, Bratislavy, Nových Zámkov, Galanty, Trenčína, Žiliny atd. Fotokluby a jednotlivci predstavovali svoju tvorbu na organizátorom pripravených sieťach medzi stromami, ale aj na rôznych stojanoch, lavičkách a podobne. Viacerí z nich ponúkali domáce občerstvenie.Predposledná septembrová sobota v Piešťanoch tak bola krásne "farebná". Teplučký slnečný deň, jesenná scenéria parkovej aleje, sprievod "Kvetinové korzo" zo súťaže Victoria Regia a všetky vystavené fotografie ponúkli oku i duši lahodiaci zážitok.Úspech mal i nevšedný nápad organizátorov - označiť najkrajšiu fotografiu na výstave autorizovaným štipcom na bielizeň. Skoro tisícka drevených štipcov sa čoskoro minula a návštevníci s nadšením "značkovali" vystavené fotografie V druhom kole štipcami hodnotili sami vystavovatelia, aby z množstva vyše 1 000 fotografií mohli byť vyhodnotené tri najlepšie fotografie. Podľa odhadov videlo výstavu viac ako 3 500 návštevníkov.A tu je výsledok hodnotenia:
1.. miesto a zároveň možnosť výstavy s vernisážou zdarma v Kursalone Piešťany získala: Martina Danková z fotoklubu FOPA Bratislava za fotografiu s názvom: "Pokoj", ktorá bola ocenená 124 kusmi štipcov
2.. miesto pripadlo Štefanovi Kučkovskému z Piešťanského fotoklubu za fotografiu s názvom: "Robinson" s počtom štipcov 119
3.. miesto obsadil Jozef Ivan z Fotoklubu Hexagon Nové Zámky s fotografiou: "Všetky tri skupenstvá vody" s 96-imi štipcami.Bodkou za vydarenou akciou bolo občerstvenie na terase Kursalonu - pečené prasiatko - dar od sponzora a tiež prezentácia fotografií niektorých autorov na plazmovej obrazovke.

Zúčastnení prídu zrejme opäť, teraz nezúčastnení sa môžu pripravovať na PARK FOTO PIEŠŤANY 2007, ktoré sa uskutoční za obdobných podmienok v sobotu 22.9.2007.

Text: Piešťanský fotoklub

Bleskovky:

 

Chystame sa inovovať stranku!

Už čoskoro!

 

» Nové fotografie v galérii Mariana Garaja
» Nové fotografie v galérii Jozefa Ivana

Meno:

Heslo:

La FIAP : Fédération Internationale de l'Art Photographique

Sponzori:

Mesto Nové Zámky
Regionálne osvetové stredisko v Nových Zámkoch