Vyhodnotenie 12. ročníka Petzvalovho mapového okruhu

Dňa 13. a 14.10.06 sme sa zúčastnili vyhodnotenia XII. ročníka PMOF v Košiciach. Usporiadajúci fotoklub K 91 z Košíc umiestnil výstavnú kolekciu do Technického múzea, po vernisáži sme sa odobrali do Herlian, kde sme v sa pokoi venovali vyhodnoteniu uplynulého ročníka a príprave nového, XIII. ktorý bude organizovať fotoklub KOS z Nitry. Víťazom sa stal Banskobystrický fotoklub (súčet umiestnení 63), na druhom mieste skončil FK DMOS Komárno (súčet umiestnení tiež 63, ale mal o 48 bodov menej) a tretí FK Fénix z Považskej Bystrice (súčet umiestnení 83). Spomedzi 16 zúčastnených fotoklubov sme obsadili 12. priečku, je to síce mierne zlepšenie oproti XI. ročníku, ale nie sme celkom spokojní. Dúfame, že budúcoročná kolekcia bude lepšie zostavená a bude sa viac páčiť porote (teda kolegom fotoamatérom, ktorí budú hodnotiť našu kolekciu).

Na spestrenie usporiadateľ vyhlásil aj nalepšie fotografie XII, ročníka PMOF. Toto ale nie je poslaním Petzvalovho mapového okruhu fotoklubov. Jeho hlavným poslaním je aby amatérska tvorba sa nestala len súčasťou niekoľkých salónov a výstav, či časopisov, ale aby prenilka priamo medzi fotoamatérsku obec, do fotoklubov tým, že kolekcie 15 fotografií si medzi sebou posiela 16 fotoklubov a každý fotoamatér sa môže ku kvalite kolekcie vyjadriť. Tak vzniká ohodnotenie fotografií bodovou stupnicou od 1 po 10, bodový súčet za kolekciu udáva umiestnenie v hodnotení toho, ktorého fotoklubu a súčet umiestnení, čo je relatívne objektívny údaj určuje poradie od 1 po 16 (výsledky jednotlivcov udáva jednoduchý súčet bodov, čo nie je až taký objektívny ukazovateľ).

Napriek nespokojnosti z umiestnením nášho FK, som spokojný s faktom, že najlepšie hodnotené snímky boli fotografie mladých autorov a to Marcela Trúchleho, Stana Senciho, Luboša Klučku a Jozefa Ivana. Rád by som bol, keby sa v budúcnosti k nim pridali aj starší autori.

Štefan Pirohár, MZSF
predseda FK HEXAGONPreberanie cien
Gejzír v Herlanoch


Zastavenie pri Palcmanskej Maši

Bleskovky:

 

Chystame sa inovovať stranku!

Už čoskoro!

 

» Nové fotografie v galérii Mariana Garaja
» Nové fotografie v galérii Jozefa Ivana

Meno:

Heslo:

La FIAP : Fédération Internationale de l'Art Photographique

Sponzori:

Mesto Nové Zámky
Regionálne osvetové stredisko v Nových Zámkoch