XIII. výstava Fotoklubu Hexagon Nové Zámky - UPDATE

Napriek neprehliadnuteľne bohatej histórii fotoklubu sa Vám možno poradové číslo XIII bude zdať pomerne nízke. Treba si však uvedomiť, že klubové výstavy sa neorganizovali pravidelne každý rok a nebude tomu tak, pravdepodobne, ani v budúcnosti. Napr. kým IV. klubová výstava bola uskutočnená v roku 1986, tak ďalšia, v poradí V. nasledovala až za osem rokov, teda v roku 1994.

Fotoklub Hexagon Nové Zámky, ktorý je od roku 2005 „Občianskym združením“, má v súčasnosti 18 riadnych členov z ktorých na XIII. výstave fotoklubu predkladá svoje práce 15 autorov.

Verejnosti je prezentovaný celý diapazón súčasnej tvorby členov fotoklubu od brilantných reportážnych fotografií (M. Garaj), vždy technicky a obsahovo veľmi kvalitné žánrové práce Ing. Š Pirohára, MZSF (Tržnica I. – III.), nápadité pohľady Ľuboša Klučku na architektúru (Lloyd´s of London, Nemocnica, Selfridges III) až po začiatočnícke pokusy s väčším formátom najmladších členov fotoklubu Jozefa Fazekasa (Na hladine, Plenér, Muži v práci), Branislava Skladana (Impresie, Bezvetrie, Labute) a Richarda Komlóšiho (Osamelý, Ráno na jazere, Zúgov).

Zaujímavý je aj určitý pokus o sociálnu sondu Filipa Francisciho z rôznych miest Európy (Na dne I. – III.).

Vari žiadna fotografická výstava sa nemôže zaobísť bez záberov krajiny, ktorá nás obklopuje a ktorej sme nedeliteľnou súčasťou. Nie je tomu inak ani na XIII. výstave Fotoklubu Hexagon. Svojim, už rokmi vycibreným, vkusom a zmyslom pre rozlíšenie emotívneho účinku vlastnej tvorby od lacnej farebnej sentimentality, na výstave zastupujú D. Oršulíková, G. Polák, M. Manduch a P. Harna.

„Dobré oko“, čiže dimenzované videnie so zmyslom pre detail vo svojich prácach prezentujú Dr. Š. Prónay ( Ekuména, Prednosť v jazde, Záber), P. Lakata (Oheň I. – III.), D. Kristek („work & ...“, „fan & ...“, „trash & ...“) a experimenty s vysokým napätím J. Ivan (Koróna I, II, III).

XIII. výstava Fotoklubu Hexagon potvrdzuje skutočnosť, že fotografia má v novozámockom živote významné a nezastupiteľné miesto v jeho kultúrnom obohacovaní. Ďalšou správou je, že táto umelecká činnosť má v podobe nastupujúcej generácie kontinuitu na prácu a úspechy generácie fotografov, ktorej zásluhou má Fotoklub Hexagon také postavenie, aké má.

Mgr. Ladislav Kristek
člen rady fotoklubu Hexagon


Z vernisáže

Na vernisáži výstavy v priestoroch Regionálneho osvetového strediska sa zúčastnilo asi 50 záujemcov o fotografiu. Niekolko slov k výstave povedala riaditeľka ROS v Nových Zámkoch pani Marta Šimo-Svrčeková a svoj prejav predniesol aj Štefan Pirohár, predseda fotoklubu Hexagon.

Tu je niekoľko fotografií z akcie:


Vernisáže sa zúčastnilo veľa priaznivcov fotografie a fotoklubu Hexagon


Predseda a tajomník fotoklubu pred začiatkom akcie.


Vysokú úroveň malo priam “ohnivé” klavírne vystúpenie.


Pani riaditeľka ROS aj predseda fotoklubu Hexagon predniesli svoje príhovory.

Dovidenia o rok, začiatkom februára 2009, kedy bude ďalšia, v poradí už XIV. Klubová výstava. Sledujte naše oznamy.

(Video z vernisáže XIII. Klubovej výstavy nájdete v sekcii Na stiahnutie.)

Bleskovky:

 

Chystame sa inovovať stranku!

Už čoskoro!

 

» Nové fotografie v galérii Mariana Garaja
» Nové fotografie v galérii Jozefa Ivana

Meno:

Heslo:

La FIAP : Fédération Internationale de l'Art Photographique

Sponzori:

Mesto Nové Zámky
Regionálne osvetové stredisko v Nových Zámkoch