SPUSTENIE XV. ROČNÍKA PMOF

 

 

 

Petzvalov mapový okruh fotoklubov vznikol po rozpade ČSFR ako slovenské pokračovanie “federálneho” československého okruhu Nekázanka (podľa Fotoklubu ČKD Praha, na ulici Nekázanka v Prahe).  Viac sa dočítate na www.pmof.sk
Ako už bolo povedané, dňa 19. januára 2009 sme úspešte odštartovali jubilejný XV. ročník PMOF.
 
Naším úmyslom rozhodne nebolo poukazovať na nejaké nedostatky minulých ročníkov. Naopak, mali sme možnosť zažiť prípravy súťaže a musíme uznať fotoklubu Zvolen, doterajšiemu organizátorovi, že to nie je ľahká práca a patrí im za to vďaka.
 
Aký nový “vánok” sme sa snažili vniesť my do súťaže? Tu je stručné zhrnutie noviniek:
-      Dali sme vyrobiť tvrdé obaly jednotného vzhľadu s logom Petzvalovho mapového okruhu pre každý fotoklub,
-      Zaviedli sme nový prehľadnejší jednostranový hodnotiaci lístok,
-      Do balíka sme pre každý fotoklub vložili inštrukcie, tiež základnú sadu obálok so spätnou adresou a hodnotiacimi lístkami aby bolo jednoduchšie ich k nám zasielať,
-      Každú fotografiu sme na zadnej strane označili logom XV. ročníka PMOF,
-      Ujednotili sme zoznamy fotografií, ktoré sú súčasťou obalov s fotografiami,
-      Súčasťou obalov je aj harmonogram zasielania máp aj s prehľadnou mapkou,
-      Výsledky spracovávame automaticky tabuľkou vytvorenou v bežnom dostupnom programe MS Excel,
-      Dôsledne sa snažíme dopátrať, kde uviazli mapy, prečo neboli včas odoslané, identifikujeme miesto, kde sa kumulujú, snažíme sa pomôcť, v prípade problémov.
 
Hneď v úvode sme narazili na problém, keď niektoré fotografie majú rozmery v rozpore so stanovami a ich umiestnenie v jednotných obaloch nie je možné, napr. sú väčšie alebo sú podlepené v tvrdej hrubej pasparte a pod. Okrem toho, musíme priznať, že súťaž má ešte rezervy v integrovaní web-stránky www.pmof.sk do organizovania a on-line sledovania priebehu súťaže. Napriek tomu, že sme sa v Martine dohodli na jej využívaní robia to iba fotokluby Nové Zámky, Komárno, Ružomberok, Martin a Nitra čo je až hanebne málo !!!
 
Cieľom PMOF je hlavne predstaviť tvorbu svojho fotoklubu ďalším klubom na Slovensku, dať pri tom možnosť vyskúšať si hodnotenie cudzích fotografií, rozprúdiť diskusie o trendoch a pod. Dúfame, že aj v tomto ročníku zvíťazí v prvom rade fotografia a fotografická tvorba ako taká, a nie akási slepá, kvalitu ignorujúca rivalita.
 

Napokon, ponúkame dokumentárne fotografie zo záverečnej fázy príprav, keď sme už balili jednotlivé mapy pred ich odoslaním.

 

 

 

 

 

Dovidenia na jeseň v Nových Zámkoch na slávnostnom vyhodnotení.

Bleskovky:

 

Chystame sa inovovať stranku!

Už čoskoro!

 

» Nové fotografie v galérii Mariana Garaja
» Nové fotografie v galérii Jozefa Ivana

Meno:

Heslo:

La FIAP : Fédération Internationale de l'Art Photographique

Sponzori:

Mesto Nové Zámky
Regionálne osvetové stredisko v Nových Zámkoch