Zúčastnili sme sa osláv 50. výročia vzniku fotoklubu v Komárne

 

V roku 1959 bol založený Fotokrúžok ZK ROH Slovenských lodeníc v Komárne. V tom istom roku už jeho členovia usporiadali prvú členskú výstavu. Potom nasledovala aktívna činnosť, ktorá pritiahla ďalších kvalitných fotografov. Závideniahodné sú ich výsledky, tuzemské i zahraničné kontakty, bohatá organizačná práca, ktorej výsledkom je množstvo akcií, a tiež podpora mesta a možnosť pracovať v priestorcoch historických budov.

 

Slávnosť sa konala v historickej sále Podunajského múzea v Komárne. Zúčastnili sa na nej predstavitelia Zväzu slovenských fotografov, Národného centra umeleckej fotografie FIAP, Maďarského združenia umeleckých fotografov, predstavitelia miestnej samosprávy a mnohí iní.

  

 

Ako náš darček k tomuto jubileu bolo udelenie titulu Čestný člen fotoklubu Hexagon Ladislavovi Eliášovi, AZSF, MZSF, predsedovi Komárňanského fotoklubu.

 

Zľava, Ján Matunák (Nové Zámky, "liečiteľ" fototechniky), Jozef Keppert z Galanty, ktorý mal úvodný prejav k akcii a Štefan Pirohár, predseda fotoklubu Hexagon.

 

Spomienková fotografia pred Mestskou knižnicou v Komárne, kde bola inštalovaná jubilejná výstava. Zľava: Martin Uhrín, Peter Lakata a Laco Struhár (čerstvý Čestný člen fotoklubu Komárno).

 

A ešte niekoľko fotografií z katalógu:

 

 

Bleskovky:

 

Chystame sa inovovať stranku!

Už čoskoro!

 

» Nové fotografie v galérii Mariana Garaja
» Nové fotografie v galérii Jozefa Ivana

Meno:

Heslo:

La FIAP : Fédération Internationale de l'Art Photographique

Sponzori:

Mesto Nové Zámky
Regionálne osvetové stredisko v Nových Zámkoch