Park Foto Piešťany 2009

Ako vždy, vystavené fotografie hodnotili všetci návštevníci podujatia označenými štipcami a tiež kluby alebo skupiny autorov konečným preskupením získaných štipcov na najlepšiu fotografiu. Novinkou tohtoročnej výstavy bola spolupráca s Asociáciou profesionálnych fotografov SR, ktorej zástupcovia (Anna Struhárová, Peter Bagi, Ivan Čaniga a Martin Vrabko) nezávisle od návštevníkov udelili osobitné ceny a s vystavujúcimi autormi diskutovali o ich tvorbe.
Vysoká návštevnosť tejto príjemnej akcie je zabezpečená aj inými sprievodnými akciami prebiehajúcimi v meste Piešťany v rovnakom čase. Je to hlavne kvetinové korzo, sprievod, ktorý je usporiadaný v rámci súťaže Victoria Regia Strednou záhradníckou školou, ktorý končí vždy v Hudobnom pavilóne v mestskom parku. A tam kde “iní končia” Fotopark začína. Ten je prirodzeným pokračovaním prechádzky účastníkov Victorie Regie. Štatistika hovorí o 62 vystavujúcich, o vyše 1000 fotografiách a viac ako 2000 návštevníkoch.
Našim najúspešnejším vystavovateľom sa stal Márius Sordel (Maroš, Marcel, ... dlho sme mu nevedeli prísť na meno, a zrazu, prekvapil). Získal jedno z piatich ocenení od členov Asociácie profesionálnych fotografov (dal mu hlas Martin Vrabko) a tiež, v rámci našej skupiny, jeho fotografie získali najviac štipcov od laických návštevníkov a tak sme mu odovzdali všetkých 65 našich štipcov. 
 
Diana pomohla Máriusovi podržať jeho dielo ocenené profesionálmi pri tomto spomienkovom fotografovaní.
 
Fotografie z podujatia.
 
 
Obed v Art Jazz Gallery, reštaurácii Jozefa Doda Šošoku († 21.11.2008).
 
 
Na stenách tu visí niekoľko fotografií od jeho priateľa Štefana Pirohára.
 
 
Niekoľko záberov z kvetinového sprievodu:
 
 
 
 
 
 
Segment zo záverečnej spoločnej fotografie všetkých účastníkov, kde vidieť všetkých sedem zástupcov fotoklubu Hexagon. Skúste ich nájsť ... :
                            
 
Víťazi ocenení APFSR:
 
Trojica autorov, ktorí získali najviac štipcov (tá blondýna v pozadí prevzala cenu za manžela):
 
Pózovanie sympatických víťaziek v kategórii do 18 rokov:
 
 

Bleskovky:

 

Chystame sa inovovať stranku!

Už čoskoro!

 

» Nové fotografie v galérii Mariana Garaja
» Nové fotografie v galérii Jozefa Ivana

Meno:

Heslo:

La FIAP : Fédération Internationale de l'Art Photographique

Sponzori:

Mesto Nové Zámky
Regionálne osvetové stredisko v Nových Zámkoch