FOTOKLUB
Občianske združenie, člen ILFIAP

XXV. výstava fotoklubu Hexagon

26.11.2019
Návštevy: 204

Ponúkame Vám prehliadku pestrej tvorby amatérskej fotografie autorov združených v našom fotoklube. Sú tu zastúpené najmä krajinky, ale aj portéty, akty, reportážna fotografia (teraz s obľubou nazývaná „street foto“), športová, či zátišia... Prevláda farebná fotografia, ale obľube sa teší aj čierno/biela.

To, že naša tvorba je na vysokej úrovni svedčí 2. Miesto v Petzvalovom mapovom okruhu fotoklubov z roku 2017, ale aj v ďalších ročníkoch sme sa umiestnili v prvej tretine. PMOF sa koná už 25 rokov za účasti pätnástich fotoklubov z celej republiky. Z jednotlivých autorov by som rád vyzdvihol Jána Blaška, ktorý v r. 2018 získal titul AFIAP udeľovaný medzinárodnou organizáciou fotografického umenia (FIAP). Borisa Kopaja, ktorý za dobrou fotografiou krajiny neváha cestovať aj do vzdialených kútov sveta. Jeho krajinárska tvorba z Nórska, Islandu či Kanady mu priniesla uznanie na mnohých výstavách ale aj cenu ZSF na najstaršej medzinárodnej výstave Fotofórum v Ružomberku.

Milan Hanko získal ocenenie poroty na bienále Slovensko moje. Na IV. salóne SFF získal 3. miesto Štefan Pirohár, MZSF.

Fotoklub Hexagon okrem klubových výstav pre novozámockú verejnosť pripravuje každoročne (t.r. už X. ročník) Novozámocké park foto. Predstavuje aj tvorbu iných autorov. Za posledné tri roky to boli J. Brezovský, AFIAP z Bardejova, J. Fašanga, MZSF zo Zvolena, E. Koppon z Vrbového a fotokluby : K-91 z Košíc, Granus z Podbrezovej, Rokoš z Bánoviec nad Bebravou a Karola Plicku z Martina. No a snáď najdôležitejšou akciou bolo už XIII. bienále Slovensko moje v r. 2018 s autormi z celého Slovenska. Predsedom poroty bol významný teoretik fotografie PhDr. Marián Pauer.

V najbližšej budúcnosti okrem pravidelných akcií (Park foto, klubová výstava, autorská výstava XIV. bienále Slovensko moje) budeme participovať aj dvomi akciami v meste kultúry 2020 – Vzdušné zámky.

 
Nové Zámky 14.11.2019
Štefan Pirohár, MZSF
prezident fk Hexagon